Contact us

Welcome to Linköping Consert & Congress Hall!

Contact our Ticket office/Reception +46(0)13-190 00 00, weekdays 8 am-5pm and we will help you..



You can also send an e-mail to info@konsertkongress.se


We invite you to book your table at the Konsert & Kongress Bistro, +46 (0)13-190 00 30.

För att komma till vår konferensavdelning: 013-190 00 50

Venue Manager Linköping Konsert & Kongress

Joakim Ritzén
Jobbtitel: Venue Manager
joakim.ritzen@konsertkongress.se

Besöks-och Mötesservice

Helena Bäckström
Jobbtitel: Parental leave
helena.backstrom@konsertkongress.se
Jennie Kullman
Jobbtitel: Teamleader Box Office
jennie.kullman@konsertkongress.se
Maria Unwér
Jobbtitel: Box Office
maria.unwer@konsertkongress.se

Möten & Lokalbokning

Malin Danielsson
Jobbtitel: Meeting Coordinator
malin.danielsson@konsertkongress.se
Daniel Fjäll
Jobbtitel: Sales Representative
daniel.fjall@konsertkongress.se
Lotta Hoffsten
Jobbtitel: Meeting Coordinator
charlotta.hoffsten@konsertkongress.se
Helena Nellsjö
Jobbtitel: Säljchef Möten & Evenemang
helena.nellsjo@konsertkongress.se
Anna Ring
Jobbtitel: Meeting Coordinator
anna.ring@konsertkongress.se

Konsertkoordinatorer

Tony Frost
Jobbtitel: Concert Coordinator
tony.frost@konsertkongress.se
Emma Högström
Jobbtitel: Concert Coordinator
emma.hogstrom@konsertkongress.se

Produktion och Evenemangsservice

Kjell Eriksson
Jobbtitel: Technical Coordinator
kjell.eriksson@konsertkongress.se
Eric Granat
Jobbtitel: Event & Meeting Service
eric.granat@konsertkongress.se
Petter Jonsson
Jobbtitel: Technical Coordinator
petter.jonsson@konsertkongress.se
Tommy Skarstedt
Jobbtitel: Lighting Technician
tommie.skarstedt@konsertkongress.se
Claes Törnberg
Jobbtitel: Production Manager
claes.tornberg@konsertkongress.se
Fredrik Wihlborg
Jobbtitel: Event & Meeting Service
fredrik.wihlborg@konsertkongress.se
Lollo Öberg
Jobbtitel: Audio Engineer
lollo.oberg@konsertkongress.se
Mercedes Norberg
Jobbtitel: Tjänstledig
mercedes.norberg@konsertkongress.se

Linköping Konsert & Kongress Bistro

Maria Carlsson
Jobbtitel: Head Waiter
maria.carlsson@konsertkongress.se
Johan Ilbäck
Jobbtitel: Head Chef
johan.ilback@konsertkongress.se
Anders Liljeström
Jobbtitel: Head Waiter
anders.liljestrom@konsertkongress.se
Magnus Mohlin
Jobbtitel: Head Waiter
magnus.mohlin@konsertkongress.se
Maria Severinsson
Jobbtitel: F&B Manager
maria.severinsson@konsertkongress.se

Marknad

Ann-Sofie Aktö
Jobbtitel: Produktionsledare
ann-sofie.akto@visitlinkoping.se
Jennifer Berg
Jobbtitel: Kommunikatör
jennifer.berg@visitlinkoping.se
Charlotte Magnusson
Jobbtitel: Head of Marketing- & Communication
charlotte.magnusson@visitlinkoping.se
Kristoffer Sund
Jobbtitel: Digital marknadsförare
kristoffer.sund@visitlinkoping.se
Fabian Wellving
Jobbtitel: Graphic Designer
fabian.wellving@visitlinkoping.se

Ekonomi & Affärsstöd

Bodil Bergqvist
Jobbtitel: Financial Controller
bodil.bergqvist@visitlinkoping.se
Erika Garpeteg
Jobbtitel: Financial Assistant
erika.garpeteg@visitlinkoping.se
Leif Hansson
Jobbtitel: IT-Support
leif.hansson@visitlinkoping.se
Ann-Christine Ljungberg
Jobbtitel: CFO
ann-christine.ljungberg@visitlinkoping.se
Caroline Ljungberg
Jobbtitel: HR-Generalist
caroline.ljungberg@visitlinkoping.se
Eva-Britt Sjöberg
Jobbtitel: Financial Assistant
eva-britt.sjoberg@visitlinkoping.se

VD

Johan Rustan
Jobbtitel: CEO
johan.rustan@visitlinkoping.se
Shima Kakoulidis
Jobbtitel: CEO- & Marketing Assistant
shima.kakoulidis@visitlinkoping.se