Pernilla Wahlgrens Happy Ending

Ensemblen består då som alltid av kvartetten Ola Forssmed, Hanna Hedlund, Måns Nathanaelson och Kim Sulocki!

En scenföreställning som spelar 100 minuter utan paus med sång, dans, sketcher och självklart lite naket. Regissör till föreställningen är Edward af Sillén som även regisserade och var med och skrev Pernilla Wahlgren har Hybris.

Arrangör: Lifeline Entertainment

Lifeline Entertainment AB är arrangör av denna konsert och de som säljer biljetter till evenemanget. Biljetterna kan endast köpas digitalt via Lifeline och inte i biljettkassan på Linköping Konsert & Kongress. Alla frågor rörande denna konsert kan ställas till Lifeline på info@lifeline.se alt 08-670 79 70.

27/04
Linköping Konsert & Kongress

Njut av något gott

Vill du ha något gott före föreställningen? Den här kvällen håller vi Marmorbaren öppen med försäljning av smörgåsar, vin och öl, samt kaffe/te, läsk, bullar, kakor och godis,

Vi är ett kontantfritt hus, så endast kortbetalning gäller.

Praktisk information

Arrangör: Lifeline
Konsert & Kongress öppnar klockan 14:30
Biljettkassan öppen: 15:00-16:00
Insläpp: 15:30
Showstart: 16:00
Längd: ca 2 timmar minuter (ej paus)
Paus: Nej
Lokal: Crusellhallen. Se sittplatskartan för Crusellhallen här.
Om Linköping Konsert & Kongress: Tillgänglighet

OBS!
Garderob:
 Ytterkläder får ej tas med in på konserten.
Rök- och pyrotekniska effekter: kan förekomma under denna föreställning
Tid/Konsertlängd: De tider som anges är endast cirkatider. Exakt sluttid kan inte garanteras.
Med reservation för ändringar.

Vi vill uppmärksamma dig på att under evenemanget kan fotografering av evenemangsbilder komma att ske, i syfte att informera om Visit Linköping & Co:s verksamhet. Bilderna används i Visit Linköping & Co:s kanaler: webbplatser (www.visitlinkoping.se och www.konsertkongress.se) och sociala medier. Om du som person figurerar på bilder och vill invända mot detta ber vi dig att kontakta dataskydd@visitlinkoping.se

Kommunikationer & Boende

Hitta hit

Linköping Konsert & Kongress ligger centralt i Linköping, en kort promenad från Resecentrum. Hit tar du dig enkelt och miljövänligt med buss eller pendeltåg, se www.ostgotatrafiken.se för tidtabeller. Från många delar av staden är det dessutom promenadavstånd till oss. Om du har bil finns ett fåtal parkeringsplatser utanför huvudentrén och större parkeringar vid Katedralskolan och P-hus Baggen.

Boende i Linköping

Det finns gott om hotellboenden i centrala Linköping, på nära avstånd till arenan.
Här kan du hitta förslag på boende>>