Kontakta oss

Välkommen till oss på Linköping Konsert & Kongress!
Med anledning av den ökade smittspridningen och de nya begränsningarna av allmänna sammankomster stänger vi tillfälligt Linköping Konsert & Kongress för allmänheten från och med 23 november till årsskiftet. 

Det innebär att vi inte serverar dagens lunch eller genomför några evenemang. Skulle du behöva hjälp med ett biljettärende eller vill boka en kommande konferens så når du oss bäst på telefon eller e-mail 8-16 på vardagar.

Vi saknar alla våra gäster och besökare men viktigast av allt just nu är att vi tar hand om varandra och tar ansvar.


Besöksadress: Konsistoriegatan 7
Telefon: 013 - 190 00 00
E-post: info@konsertkongress.se

Öppettider:
Mån-fre: 11-13
Lör: stängt
Sön: stängt

För att komma till vår konferensavdelning: 013-190 00 50

Visit Linköpings turistinformation:
För turistinformation, välkommen att besöka vår hemsida www.visitlinkoping.se, ring oss på 013 - 190 00 70. För personlig service och kartor, välkommen att besöka någon av Linköpings InfoPoints.
Se InfoPoints här


Ekonomi & administration

Bodil Bergqvist
Jobbtitel: Redovisningscontroller
bodil.bergqvist@visitlinkoping.se
Ann-Christine Ljungberg
Jobbtitel: Ekonomichef
ann-christine.ljungberg@visitlinkoping.se
Eva-Britt Sjöberg
Jobbtitel: Ekonomiassistent
eva-britt.sjoberg@visitlinkoping.se

Genomförande & support

Johan Blick
Jobbtitel: Produktionschef
johan.blick@visitlinkoping.se
Mikael Forssell
Jobbtitel: Support & service
Birgitta Fransson
Jobbtitel: Kock
Eric Granat
Jobbtitel: Teamleader Support & service
eric.granat@konsertkongress.se
Jerry Gren
Jobbtitel: Kock
Sebastian Gustafsson
Jobbtitel: Kock
Leif Hansson
Jobbtitel: Tekniker/IT
leif.hansson@visitlinkoping.se
Petter Jonsson
Jobbtitel: Tekniker/IT
petter.jonsson@konsertkongress.se
Anders Liljeström
Jobbtitel: Hovmästare
anders.liljestrom@konsertkongress.se
Magnus Mohlin
Jobbtitel: Hovmästare
magnus.mohlin@konsertkongress.se
Maria Severinsson
Jobbtitel: Restaurangchef
maria.severinsson@konsertkongress.se
Helena Sjöberg Hassel
Jobbtitel: Servis
Tommie Skarstedt
Jobbtitel: Tekniker/IT
tommie.skarstedt@konsertkongress.se
Per Svensson
Jobbtitel: Lokalvård
Claes Törnberg
Jobbtitel: Tekniker/IT
claes.tornberg@konsertkongress.se
Mattias Viberg
Jobbtitel: Kock
Anette Vång
Jobbtitel: Servis
Fredrik Wihlborg
Jobbtitel: Teamleader Lokalvård
fredrik.wihlborg@konsertkongress.se
Lollo Öberg
Jobbtitel: Support & service
lollo.oberg@konsertkongress.se

Marknad & utveckling

Jennifer Berg
Jobbtitel: Kommunikatör
jennifer.berg@visitlinkoping.se
Mia Hamre
Jobbtitel: Värdskapskoordinator
maria.hamre@visitlinkoping.se
Charlotte Magnusson
Jobbtitel: Marknads- och utvecklingschef
charlotte.magnusson@visitlinkoping.se
Jörgen Nilsson
Jobbtitel: Affärsutvecklare
jorgen.nilsson@visitlinkoping.se
Fabian Wellving
Jobbtitel: Grafisk formgivare
fabian.wellving@visitlinkoping.se
Viktoria Åberg Löfvenborg
Jobbtitel: Värdskapskoordinator
viktoria.aberg-lofvenborg@visitlinkoping.se
Jenny Ökvist Irwin
Jobbtitel: Affärsutvecklare ESCVB
jenny.irwin@escvb.se

Möten & evenemang

Helena Bäckström
Jobbtitel: Besöks- och Mötesservice
helena.backstrom@konsertkongress.se
Malin Danielsson
Jobbtitel: Projektledare möten
malin.danielsson@konsertkongress.se
Tony Frost
Jobbtitel: Projektledare evenemang
tony.frost@konsertkongress.se
Lotta Hoffsten
Jobbtitel: Säljare
charlotta.hoffsten@konsertkongress.se
Jennie Kullman
Jobbtitel: Teamleader Besöks- och Mötesservice
jennie.kullman@konsertkongress.se
Claes Lauritsen
Jobbtitel: Försäljningsansvarig
claes.lauritsen@visitlinkoping.se
Anna Ring
Jobbtitel: Projektledare möten
anna.ring@konsertkongress.se
Anders Thorén
Jobbtitel: Möte- & evenemangschef
anders.thoren@visitlinkoping.se
Maria Unwér
Jobbtitel: Besöks- och Mötesservice
maria.unwer@konsertkongress.se

VD, HR & säkerhet

Caroline Ljungberg
Jobbtitel: HR-ansvarig
caroline.ljungberg@visitlinkoping.se
Ulf Rumar
Jobbtitel: Säkerhetsstrateg
Johan Rustan
Jobbtitel: VD
johan.rustan@visitlinkoping.se