Kontakta oss

Välkommen till oss på Linköping Konsert & Kongress!
Våra öppettider samt telefontider för biljettärenden är begränsade till kl. 10-14 på vardagar och stängt på helger. Dagens lunch serveras som vanligt 11-13:30 varje vardag. Nybokningar av konferenser och andra möten går att göra som vanligt. För konferenskunder anpassas öppettiderna efter bokade möten.

Besöksadress: Konsistoriegatan 7
Telefon: 013 - 190 00 00
E-post: info@konsertkongress.se

OBS! Tisdag den 15 september håller receptionen på Linköping Konsert & Kongress stängt på grund av personalutbildning. Dagens lunch är öppet som vanligt.

Öppettider:
Mån-fre: 10-14
Lör: stängt
Sön: stängt

För att komma till vår konferensavdelning: 013-190 00 50

Visit Linköpings turistinformation:
För turistinformation, välkommen att besöka vår hemsida www.visitlinkoping.se, ring oss på 013 - 190 00 70. För personlig service och kartor, välkommen att besöka någon av Linköpings InfoPoints.
Se InfoPoints här


Ekonomi & administration

Bodil Bergqvist
Jobbtitel: Redovisningscontroller
bodil.bergqvist@visitlinkoping.se
Ann-Christine Ljungberg
Jobbtitel: Ekonomichef
ann-christine.ljungberg@visitlinkoping.se
Eva-Britt Sjöberg
Jobbtitel: Ekonomiassistent
eva-britt.sjoberg@visitlinkoping.se

Genomförande & support

Johan Blick
Jobbtitel: Produktionschef
johan.blick@visitlinkoping.se
Michael Forssell
Jobbtitel: Support & service
Birgitta Fransson
Jobbtitel: Kock
Eric Granat
Jobbtitel: Teamleader Support & service
eric.granat@konsertkongress.se
Jerry Gren
Jobbtitel: Kock
Sebastian Gustafsson
Jobbtitel: Kock
Leif Hansson
Jobbtitel: Tekniker/IT
leif.hansson@visitlinkoping.se
Petter Jonsson
Jobbtitel: Tekniker/IT
petter.jonsson@konsertkongress.se
Anders Liljeström
Jobbtitel: Hovmästare
anders.liljestrom@konsertkongress.se
Magnus Mohlin
Jobbtitel: Hovmästare
magnus.mohlin@konsertkongress.se
Maria Severinsson
Jobbtitel: Restaurangchef
maria.severinsson@konsertkongress.se
Helena Sjöberg Hassel
Jobbtitel: Servis
Tommie Skarstedt
Jobbtitel: Tekniker/IT
tommie.skarstedt@konsertkongress.se
Jenny Ström
Jobbtitel: Servis
Per Svensson
Jobbtitel: Lokalvård
Claes Törnberg
Jobbtitel: Tekniker/IT
claes.tornberg@konsertkongress.se
Mattias Viberg
Jobbtitel: Kock
Anette Vång
Jobbtitel: Servis
Fredrik Wihlborg
Jobbtitel: Teamleader Lokalvård
fredrik.wihlborg@konsertkongress.se
Lollo Öberg
Jobbtitel: Support & service
lollo.oberg@konsertkongress.se

Marknad & utveckling

Jennifer Berg
Jobbtitel: Kommunikatör
jennifer.berg@visitlinkoping.se
Mia Hamre
Jobbtitel: Värdskapskoordinator
maria.hamre@visitlinkoping.se
Charlotte Magnusson
Jobbtitel: Marknads- och utvecklingschef
charlotte.magnusson@visitlinkoping.se
Jörgen Nilsson
Jobbtitel: Affärsutvecklare
jorgen.nilsson@visitlinkoping.se
Fabian Wellving
Jobbtitel: Grafisk formgivare
fabian.wellving@visitlinkoping.se
Viktoria Åberg Löfvenborg
Jobbtitel: Värdskapskoordinator
viktoria.aberg-lofvenborg@visitlinkoping.se
Jenny Ökvist Irwin
Jobbtitel: Affärsutvecklare ESCVB
jenny.irwin@escvb.se

Möten & evenemang

Helena Bäckström
Jobbtitel: Besöks- och Mötesservice
helena.backstrom@konsertkongress.se
Malin Danielsson
Jobbtitel: Projektledare möten
malin.danielsson@konsertkongress.se
Tony Frost
Jobbtitel: Projektledare evenemang
tony.frost@konsertkongress.se
Lotta Hoffsten
Jobbtitel: Säljare
charlotta.hoffsten@konsertkongress.se
Jennie Kullman
Jobbtitel: Teamleader Besöks- och Mötesservice
jennie.kullman@konsertkongress.se
Claes Lauritsen
Jobbtitel: Försäljningsansvarig
claes.lauritsen@visitlinkoping.se
Anna Ring
Jobbtitel: Projektledare möten
anna.ring@konsertkongress.se
Anders Thorén
Jobbtitel: Möte- & evenemangschef
anders.thoren@visitlinkoping.se
Maria Unwér
Jobbtitel: Besöks- och Mötesservice
maria.unwer@konsertkongress.se

VD, HR & säkerhet

Caroline Ljungberg
Jobbtitel: HR-ansvarig
caroline.ljungberg@visitlinkoping.se
Ulf Rumar
Jobbtitel: Säkerhetsstrateg
Johan Rustan
Jobbtitel: VD
johan.rustan@visitlinkoping.se